22.03.2012 10:15

Od znovuotvorenia Augustiniánskeho domu prešli už dva roky

Pri príležitosti druhého výročia znovuotvorenia Hotela Augustiniánsky dom v Kúpeľoch Luhačovice boli 19.marca v hotelovej kaplnke sv. Panny Márie posvätené sviečky, olej a víno. Posvätenie vykonal farár P. ThDr. Hubert Wojcik. Tejto udalosti sa zúčastnili riaditeľ hotela Roman Taťák, majiteľ Peter Borák, …

Pri príležitosti druhého výročia znovuotvorenia Hotela Augustiniánsky dom v Kúpeľoch Luhačovice boli 19.marca v hotelovej kaplnke sv. Panny Márie posvätené sviečky, olej a víno. Posvätenie vykonal farár P. ThDr. Hubert Wojcik. Tejto udalosti sa zúčastnili riaditeľ hotela Roman Taťák, majiteľ Peter Borák, hostia a návštevníci kúpeľného mesta Luhačovice. Patrónom hotela je svätý Tomáš, ktorý je taktiež patrónom proti bolestiam chrbtice alebo za šťastné manželstvo.

S výstavbou Hotela Augustiniánsky dom sa začalo už pred viac ako 100 rokmi. Rekonštrukcia na luxusný štvorhviezdičkový hotel superior bola ukončená v roku 2009. Už stavba základov tohto hotela sa niesla v duchovnom koncepte. Riaditeľ hotela tvrdí, že sa s celým tímom a personálom aj naďalej usilujú, aby tento koncept v celom hoteli aj naďalej pretrvával.

Posvätená kaplnka je denne prístupná širokej verejnosti. Slúži pre modlitby veriacich, ale aj na krásne svadobné obrady. Vo februári sa ukončila aj posledná časť veľmi nákladnej rekonštrukcie. Hotel je známy aj tým, že tu v 30-tych rokoch 20-teho storočia tvoril Leoš Janáček. Majiteľ hotela zdôraznil, že všetky maľby, virtráže aj mobiliár je pôvodný, pretože tým umocňuje historickú atmosféru celého hotela.

Okrem Hotela Augustiánsky dom majú kúpele Luhačovice v ponuke mnoho relaxačných a kúpeľných pobytov v rôznych hoteloch podľa vášho vkusu. Tak neváhajte a doprajte si chvíle zaslúženého relaxu!