10.05.2012 07:46

Otvorenie Rehabilitačného pavilónu v Kúpeľoch Luhačovice

Návštevníci Kúpeľov Luhačovice už môžu využívať novo zrekonšturovaný Rehabilitačný pavilón. Cieľom jeho modernizácie je poskytnúť klientom kúpeľných hotelov a penziónov v areáli kúpeľov nové prostredie pre tradičné procedúry kúpeľov. Takto sa bude môcť poskytovať viac procedúr v jednom objekte. Pôvodne, …

Návštevníci Kúpeľov Luhačovice už môžu využívať novo zrekonšturovaný Rehabilitačný pavilón. Cieľom jeho modernizácie je poskytnúť klientom kúpeľných hotelov a penziónov v areáli kúpeľov nové prostredie pre tradičné procerúdy kúpeľov. Takto sa bude môcť poskytovať viac procedúr v jednom objekte. Pôvodne, v roku 1986, bolo v pavilóne možné ponúknuť iba 11 procedúr, v súčasnosti až 42. Až 5 mesačná rekonštrukcia stála 20 miliónov českých korún.

Hlavnou zmenou je presun vodoliečebných procedúr do tohto pavilónu. Hlavným dôvodom boli nedostatočné hygienické, technické a kultúrne podmienky pôvodnej budovy. Generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, Eduard Bláha uviedol, že tento krok nie je konečný. V rekonštrukciách sa bude pokračovať aj naďalej, všetko je však otázkou času a financií. Ďalším cieľom je však Kúpeľný Hotel Morava.

Hostia Kúpeľov Luhačovice sa môžu tešiť na kompletne zrekonštruovaný bazén, na nový whirpool, 6 vodoliečebných zariadení, 9 masérskych pracovísk, 2 obkladové pracoviská, 2 parné boxy a podobne. Počas sezóny by sa tu malo dať poskytnúť až 630 procedúr. Prvýkrát sa tu využila recyklácia použitej vody. Tento systém je vysoko efektívny, pretože 80% vyčistenej vody sa používa opäť.

Voda je čistená pomocou pieskového filtra, UV lampy a ozónu.Týmto spôsobom sa voda celkovo prečistí a čerpadlami sa vráti do systému pripravená na nové použitie pri ďalších procedúrach. Tento nový systém je úsporný nielen voči životnému prostrediu , ale aj voči “kúpeľnej peňaženke”. Touto rekonštrukciou sa zákazníci nemusia presúvať do piatich rôznych objektov, ale už iba do troch – k dispozícii je plne modernizované Inhalatórium, Rehabilitačný pavilón a Kúpeľná poliklinika.

Príďte si vyskúšať nové priestory v Kúpeľoch Luhačovice. Kúpeľný alebo relaxačný pobyt je na to ideálny. Zregenerujte svoje sily v nových a krajších podmienkach!